Aktualności

11.03.2013

Ul. Tuwima i ul. Kopernika do remontu

Ogłoszone przez ZDiT przetargi – dotyczące przebudowy ul. Kopernika i remontu ul. Tuwima - były tematem dzisiejszego spotkania z przedstawicielami mediów, w którym uczestniczyli wiceprezydent Łodzi – Radosław Stępień oraz dyrektor ZDiT – Grzegorz Nita. 

Przebudowa ul. Kopernika podzielona zostanie na 3 etapy. W pierwszym planowane są roboty torowo-trakcyjne, zapewniające przejezdność tramwaju w ul. Kopernika na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Żeromskiego a także remont torowiska tramwajowego w skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Zielonej. W kolejnych dwóch realizowane będą pozostałe roboty drogowe ul. Kopernika na odcinku od al. Włókniarzy do ul. Żeromskiego oraz roboty budowlane ul. Łąkowej na odcinku od ul. Kopernika do ul. Karolewskiej.

Remont ul. Tuwima obejmujący odcinek od ul. Sienkiewicza do ul. Kilińskiego zakończy się jeszcze w tym roku. Ulica Tuwima nie zostanie zalana asfaltem. Kostka kamienna, która obecnie stanowi warstwę jezdni zostanie wydobyta, oczyszczona i ponownie wykorzystana. Realizacja remontu kolejnych odcinków ul. Tuwima (ul. Sienkiewicza – ul. Piotrkowska i A. Struga – ul. Piotrkowska) przewidziana jest również w 2013 r.

informacje wprowadził(a): (11.03.2013) | Ilość odsłon: 6264 | rejestr zmian