Aktualności

18.04.2013

Przebudowa Rojnej już wkrótce

Długo wyczekiwana przez mieszkańców Teofilowa przebudowa ul. Rojnej na odcinku od ul. Szczecińskiej do ul. Traktorowej rozpocznie się latem. Prace prowadzone będą etapami, w ramach których rozbudowana zostanie m.in. jezdnia ul. Rojnej, przebudowane zostanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną z ul. Szczecińską i położona tam pętla autobusowa. Planujemy również budowę dwóch małych rond na skrzyżowaniach z ul. Rydzową  (trójwylotowe) i z ul. Kaczeńcową (czterowylotowe) oraz budowę ronda tzw. turbinowego na skrzyżowaniu z ul. Traktorową.

Prace podzielone zostaną na trzy etapy, przy czym etap I został dodatkowo podzielony na dwa podetapy. W pierwszym z nich zamknięte będzie skrzyżowanie Rojna - Szczecińska, ale pętla będzie jeszcze wtedy działała (tylko zgierska linia 6 pojedzie objazdem). W drugim podetapie zamknięta zostanie pętla i Rojna do Rydzowej, Autobusy będą jeździły - przez Rydzową, Aleksandrowską, Wersalską, Szczecińską - do pętli przy Wersalskiej oraz Szczecińskiej (przy cmentarzu).

Po oddaniu do użytku przebudowanej Rojnej na I etapie (od Szczecińskiej do Rydzowej) wróci do użytku pętla przy Szczecińskiej, ale autobusy zaczną omijać Rojną remontowaną w II (Rydzowa - Kaczeńcowa), III (skrzyżowanie Traktorowa - Rojna) i IV etapie (Kaczeńcowa - Traktorowa) wyremontowanymi równolegle w I etapie Lnianą i Grabieńcem. Takie same objazdy przewidywane są też dla kierowców indywidualnych. Na Teofilowie jest gęsta sieć dróg osiedlowych, którymi również będzie się można wydostać w drodze do/z centrum (to dotyczy oczywiście wyłącznie transportu indywidualnego).

Odległość od Rojnej do Lnianej i Grabieńca to raptem 300-500 metrów, mieszkańcy nie powinni więc mieć większych problemów z dotarciem do domów, sklepów, szkół.

Całkowicie przebudowaną ul. Rojną łodzianie pojadą w październiku 2014 r.


- harmonogram przebudowy ul. Rojnej - etapy
- krańcówka autobusowa
- rondo - Kaczeńcowa
- rondo turbinowe - Traktorowa
informacje wprowadził(a): (18.04.2013) | Ilość odsłon: 10665 | rejestr zmian