Aktualności

07.05.2013

Priorytet dla budowy nowego dworca Łódź Fabryczna

- Kilka dni temu minister Sławomir Nowak publicznie zapewnił, że budowa dworca Łódź Fabryczna będzie realizowana zgodnie z planem i ma zagwarantowane finansowanie. Oznacza to, że możemy zapomnieć o różnych teoriach spiskowych na temat tej inwestycji i skupić się na faktach - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas konferencji poświęconej układowi drogowemu wokół Nowego Centrum Łodzi.

Łącznie wybudowanych lub przebudowanych zostanie ok. 9 km dróg oraz 2,5 km torowisk tramwajowych. Układ drogowy i dworzec multimodalny będą podporządkowane komunikacji zbiorowej. - Już dziś w najbliższej okolicy NCŁ przebiega 8 linii tramwajowych czyli  blisko połowa w mieście  i 11 linii autobusowych. Dobre skomunikowanie NCŁ to także warunek zdobycia inwestorów zainteresowanych budową biurowców i przestrzeni handlowych - przekonywała prezydent Zdanowska.

System drogowy wokół dworca zostanie znacznie przebudowany. Dojazd zapewniony będzie ulicami: POW, Składową i Węglową. Od północy powstanie nowa droga dojazdowa poprowadzona po śladzie ulic Składowej, Węglowej i POW między ulicą Kilińskiego i projektowanym przedłużeniem ulicy Uniwersyteckiej. Powstaną również nowe przystanki i trasy tramwajowe.

Dyrektor Zarządu Dróg i Transportu przedstawił szczegółowy harmonogram oraz zakres robót. - Pierwsze prace drogowe rozpoczną się już w wakacje. Drogowców będzie można wówczas spotkać na ul. Kilińskiego na odcinku od Narutowicza do ul. Tuwima - powiedział Grzegorz Nita.

 


- NCŁ - budowa nowych dróg
- NCŁ - inwestycje drogowe
- NCŁ - komunikacja tramwajowa
- NCŁ - przebudowa i remont dróg
- Zakres inwestycji drogowych wokół Dworca Łódź Fabryczna

Galeria foto

informacje wprowadził(a): (07.05.2013) | Ilość odsłon: 9228 | rejestr zmian