Aktualności

24.05.2013

Łódź stawia na drogi rowerowe

 - Łódź podpisując Kartę Brukselską w styczniu 2011 r. zaciągnęła pewne zobowiązania. Między innymi do 2020 r. udział komunikacji rowerowej w ruchu miejskim musi się zwiększyć do 15 procent - przypominała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na otwarciu nowej drogi rowerowej na Widzew.

Wspólnie z wiceprezydentem Radosławem Stępniem oraz dyrektorem ZDiT Grzegorzem Nitą przekazali najnowsze dane dotyczące realizacji przez Łódź założeń karty brukselskiej. - Obecnie mamy ponad 80 km dróg rowerowych w Łodzi. Wkrótce ukończona zostanie budowa drogi na Teofilów między al. Włókniarzy a Warecką, o długości 1,6 km - mówiła prezydent Zdanowska.

Nowo wybudowana droga rowerowa na Widzew, wzdłuż al. Piłsudskiego i Rokicińskiej na odcinku od ul. Kopcińskiego do ul. Augustów wraz z odnogą dojazdową do dworca Łódź - Widzew ma 5,2 km długości. Jej koszt to 5 170 000 zł.

- Jeszcze w tym roku dostosowanych do potrzeb rowerzystów zostanie 21 skrzyżowań - 12 z sygnalizacją świetlną i 9 samych przejazdów. Przygotowywany jest przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż Śmigłego-Rydza (od al. Piłsudskiego do Broniewskiego - zakomunikował wiceprezydent Stępień.

Po części oficjalnej nowo wybudowaną drogę rowerową wypróbował wiceprezydent Stępień, który dokonał inauguracyjnego przejazdu w towarzystwie zwycięzcy styczniowej licytacji WOŚP. Sebastian Młynarczyk za ten przywilej wpłacił 107,5 zł na konto Orkiestry.

Pan Sebastian jest łodzianinem, zapalonym rowerzystą,  ma 37 lat i jak sam mówi - przejechał już na rowerze ponad 50 tys. km (a więc z okładem okrążył ziemię po równiku). Bierze udział w imprezach, wyścigach, filmuje, prowadzi stronę rowerową w internecie. Jest pasjonatem rowerowym. Na co dzień pracuje w ABB Polska.


Galeria foto

informacje wprowadził(a): (24.05.2013) | Ilość odsłon: 5090 | rejestr zmian