Aktualności

06.06.2013

Drogowa rewolucja, czyli Łódź buduje

- Zaczęło się. Od lipca ruszają remonty dróg śródmieścia. To ponad 5 km naprawy, rewitalizacji, budowy łódzkich dróg – mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji prasowej poświęconej planowanym remontom ulic. W spotkaniu z dziennikarzami uczestniczyli również dyrektor ZDiT Grzegorz Nita, Komendant Miejski Policji w Łodzi podinsp. Piotr Beczkowski oraz zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łodzi - nadkom. Wojciech Włodarczyk

Równolegle do planowanych remontów rozpoczyna się pierwsza na taką skalę rewolucyjna kampania informacyjna. Pierwszy raz o planowanych utrudnieniach  informujemy mieszkańców z takim wyprzedzeniem. Do każdego mieszkańca Łodzi trafi ulotka informacyjna z mapą zmienionej organizacji ruchu i możliwością objazdów remontowanych fragmentów ulic. W kampanię informacyjną włączyło się również  MPK.

O szczegółach utrudnień w ruchu w związku z rozpoczynającymi się od 1 lipca remontami informował dyrektor Nita, który analizował zakres zmienionej organizacji ruchu. - Ulica Sienkiewicza na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Narutowicza będzie ulica dwukierunkową.  Podobnie jak fragment ul. Wschodniej na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Jaracza. Gotowe są już mapy objazdów komunikacji zbiorowej. Trwają również prace nad zmianą rozkładów jazdy komunikacji miejskiej – mówił Nita.

By zminimalizować skutki utrudnień miasto rozpocznie również ścisłą współpracę z Policją. Podejmiemy niezbędne kroki zmierzające do rozładowania korków z newralgicznych miejsc miasta – zapowiedział Komendant Beczkowski. 

Realizacja wszystkich zapowiedzianych dziś inwestycji ma się zakończyć najpóźniej do końca września.

 

Zapraszamy do oglądania programu "Swoją Drogą"


- planowane remonty
- zmiany tras autobusów
- zmiany tras tramwajów

Galeria foto

informacje wprowadził(a): (06.06.2013) | Ilość odsłon: 23543 | rejestr zmian