Aktualności

18.07.2013

Jak objechać skrzyżowanie Pabianicka/JP II

Jak już informowaliśmy – w poniedziałek 22 lipca wykonawca Trasy Górna wchodzi z robotami na skrzyżowanie ul. Pabianickiej i al. Jana Pawła II.
Wiąże się to ze zmianami w organizacji ruchu. Zlikwidowane zostaną lewoskręty w obu kierunkach – z al. JP II w ul. Pabianicką w stronę Ronda Lotników Lwowskich i z ul. Pabianickiej (od strony Chocianowic) w al. JP II, dla jadących na północ.

Objazdy
Konieczność ominięcia skrzyżowania będzie dotyczyła głównie pojazdów jadących tranzytem z północy na południe DK 1, do tej pory skręcających z JP II w lewo w Pabianicką, dojeżdżających do RLL i tam wjeżdżających w Paderewskiego w kierunku Rzgowskiej. W przeciwną stronę jazda będzie możliwa, ponieważ cały czas będzie czynny prawoskręt z Pabianickiej w JP II.

Kierowcom, którzy do tej pory jadąc al. Włókniarzy i JP II w kierunku Rzgowskiej korzystali ze skrzyżowania Pabianicka/JP II, proponujemy kilka wariantów objazdów.

Mickiewicza - Politechniki
Można skręcić z al. Włókniarzy w lewo już w al. Mickiewicza, jechać prawym pasem, by dostać się górą na skrzyżowanie z ul. Żeromskiego, tam skręcić w prawo i dalej al. Politechniki dojechać do RLL. Następnie już tradycyjnie – w Paderewskiego i do Rzgowskiej.

Obywatelska – Politechniki
Al. Jana Pawła II jedziemy aż do ul. Obywatelskiej. Tam skręcamy w lewo, dojeżdżamy do al. Politechniki, w prawo i dojeżdżamy do RLL.

Pabianicka
Ci, którzy nie wybiorą ani Mickiewicza, ani Obywatelskiej, dojadą do skrzyżowania JP II z Pabianicką i tam będą musieli skręcić w prawo. W tym momencie będą mieli do wyboru kilka dróg dotarcia z powrotem do DK 1 – przez ul. Rudzką, przez Pabianice, Gospodarz, czy przez Dłutów, Bełchatów, nawet Kamieńsk.

Opisane warianty dotyczą przede wszystkim ruchu tranzytowego z północy, który zresztą dużo wcześniej może uciec z al. Włókniarzy, kierując się czy to przez Inflancką, Strykowską, Palki, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, czy wręcz przez Konstantynów i Pabianice.

Mieszkańcy Łodzi chcący dotrzeć z północy czy centrum miasta np. na Kurczaki mają oczywiście do wyboru wiele innych możliwości i z nich powinni korzystać, biorąc pod uwagę, że w okolicach RLL rzeczywiście mogą tworzyć się korki.

Jadący od południa już w Pabianicach mogą wybrać drogę przez Łaskowice i Retkinię. Ci, którzy pojadą jednak Pabianicką – w lewo w JP II oczywiście nie skręcą. I będą musieli dojechać do RLL, po czym zawrócić do JP II lub skręcić na rondzie w al. Politechniki i dotrzeć do Obywatelskiej bądź Mickiewicza.

Mogą też wybrać wariant przez ul. Prądzyńskiego i Nowe Sady, skręcając w lewo jeszcze przed wiaduktem kolejowym.

MPK
Jeśli chodzi o komunikację publiczną - autobusy linii 52 w kierunku pętli Kurczaki pojadą ulicami: Obywatelską i Politechniki do RLL. Oto nowa trasa.

Linia 52: DWORZEC ŁÓDŹ KALISKA - Włókniarzy, Jana Pawła II, Obywatelska, Politechniki, Rondo Lotników Lwowskich, Paderewskiego, Rzgowska - KURCZAKI (Strażnicza)
zmiana obowiązuje wyłącznie w podanym kierunku.
Autobusy będą zatrzymywać się na istniejących przystankach

Trasy linii tramwajowych i autobusowych jeżdżących ul. Pabianicką na wprost nie zmienią się. Tory poprowadzone zostaną specjalną przewiązką.

 


- objazd na północ
- objazd na południe
- tranzyt
- trasa linii 52

Galeria foto

informacje wprowadził(a): (18.07.2013) | Ilość odsłon: 10585 | rejestr zmian