Aktualności

01.08.2013

Rusza przebudowa ul. Rojnej

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przez mieszkańców Teofilowa przebudowa ul. Rojnej na odcinku od ul. Szczecińskiej do ul. Traktorowej. 6 sierpnia rozpoczną się prace na ul. Grabieniec i Lnianej, zaś w weekend drogowcy wejdą na ul. Rojną od Szczecińskiej do Rydzowej (bez skrzyżowania).

Ulice Grabieniec i Lniana będą nieprzejezdne, podobnie jak ul. Rojna na odcinku od Szczecińskiej do ul. Rydzowej. Możliwy będzie przejazd ul. Szczecińską na wprost przez skrzyżowanie z ul.Rojną.

Od soboty 10 sierpnia zmienionymi trasami pojadą autobusy linii:: 6, 78A, 96, 97 i N1 - zmiana z 9/10 sierpnia.

W ramach inwestycji rozbudowana zostanie m.in. jezdnia ul. Rojnej, przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Szczecińską i zlokalizowana tam pętla autobusowa. Planujemy również budowę dwóch małych rond na skrzyżowaniach z ul. Rydzową  (trójwylotowe) i z ul. Kaczeńcową (czterowylotowe) oraz budowę ronda tzw. turbinowego na skrzyżowaniu z ul. Traktorową.

Dodatkowo na skrzyżowaniach z ul. Wici i Pasjonistów zostaną zastosowane powierzchnie wyniesione (analogicznie jak w przypadku ulic przecinających ul. Piotrkowską), które spowolnią ruch samochodów i poprawią bezpieczeństwo pieszych.

W kolejnych etapach przebudowy ul. Rojnej objazdy dla transportu zbiorowego zostaną poprowadzone z wykorzystaniem wyremontowanych w etapie I ulic: Grabieniec i Lniana. Takie same objazdy przewidywane są też dla kierowców indywidualnych.

Gęsta sieć dróg osiedlowych na Teofilowie również umożliwi dogodny dojazd do/z centrum (to dotyczy oczywiście wyłącznie transportu indywidualnego), niezależnie od zakresu prac prowadzonych na ul. Rojnej.

Odległość od Rojnej do Lnianej i Grabieńca to raptem 300-500 metrów, mieszkańcy nie powinni więc mieć większych problemów z dotarciem do domów, sklepów, szkół.

Całkowicie przebudowaną ul. Rojną łodzianie pojadą w październiku 2014 r.


- tak pojadą autobusy - mapa
- komunikacja miejska
informacje wprowadził(a): (01.08.2013) | Ilość odsłon: 9208 | rejestr zmian