Aktualności

06.08.2013

Zmieniamy drogi na bezpieczniejsze

W ostatnich miesiącach wprowadziliśmy szereg zmian na łódzkich ulicach. Celem było ograniczenie prędkości samochodów szczególnie w okolicach szkół.

Na ul. Wólczańskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika i szkoły została zastosowana tzw. "szykana" i zmiana geometrii pasów ruchu wraz z ograniczeniem prędkości.
- na ulicy Łęczyckiej w rejonie przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej zostały zastosowane tzw. punktowe elementy zwalniające, wymuszające zmniejszenie prędkości przed wjazdem na przejście dla pieszych,
- na ulicy Łupkowej w rejonie szkoły podstawowej zastosowaliśmy po raz pierwszy w Łodzi progi wyspowe (4 szt.), z uwagi na fakt kursowania komunikacji miejskiej.
- na ulicy Anstadta w rejonie szkoły również zostały zamontowane progi wyspowe z uwagi na autobus MPK. Takie progi swobodnie pozwalają przejechać autobusom komunikacji miejskiej ale znacznie spowalniają ruch samochodów osobowych.
- zostało zmienione pierwszeństwo na skrzyżowaniu Smutna - Łomnicka, m.in. celem ograniczenia prędkości,
- zostały zastosowane wyniesione powierzchnie skrzyżowań z ulicą Piotrkowską, m.in. na Próchnika/Rewolucji i Zamenhoffa/Nawrot. Podobne rozwiązania będą zastosowane podczas przebudowy ul. Rojnej ( na skrzyżowaniach z Wici i Pasjonistów)

Zmiany były wprowadzane wiosną i latem. W Łodzi jest już kilka rozwiązań ograniczających prędkość jak np. geometria przystanków na ul. Piotrkowskiej, czy zawężenie jezdni na ul. Skrzydlatej.

informacje wprowadził(a): (06.08.2013) | Ilość odsłon: 4438 | rejestr zmian