Aktualności

27.08.2013

1,5 km nowej nawierzchni na ul. Sianokosy i Okręglik

Remont ulic Sianokosy i Okręgik to kolejny przykład, gdzie udało nam się przetarg rozstrzygnąć taniej niż zakładaliśmy a tym samym zrobić więcej. 
Ul. Sianokosy i Okręglik to ponad 1,5 km nowej nawierzchni, nowe chodniki, nowe krawężniki. Pierwotnie przeznaczyliśmy na to 1,15 mln zł, a ponieważ Skanska dała ofertę za ok. 300 tys. mniej – za nadwyżkę udało się wyremontować właśnie chodniki. Wyremontowano ok. 10 tys. m2 nawierzchni, zużywając 3,5 tys. ton masy asfaltowej.
Ul. Sianokosy to bardzo ważna trasa, jedyna na północ od Limanowskiego/Aleksandrowskiej łącząca ul. Zgierską ze Szczecińską. Przez lata była rozjeżdżana przez tiry, nawierzchnia była już bardzo zniszczona.
Co ważne to także przykład tego że remonty koordynujemy nie tylko w naszym mieście ale również między sąsiadującymi miastami. Zgierz rozpoczął remont ulicy Konstantynowskiej z której kierowcy często korzystali. Dzięki wyremontowaniu ulicy Sianokosy kierowcy zyskują wygodny objazd do Zgierza, omijając zamkniętą ulicę Konstantynowską.


Galeria foto

informacje wprowadził(a): (27.08.2013) | Ilość odsłon: 3777 | rejestr zmian