Aktualności

03.09.2013

Ruch w remontowanym centrum - raport

W poniedziałek i wtorek wspólnie z policją, Strażą Miejską i MPK obserwowaliśmy sytuację na łódzkich ulicach, by przekonać się jak rozkłada się w mieście wzmożony ruch po rozpoczęciu roku szkolnego. Ogólnie stwierdziliśmy, że nie jest najgorzej, choć oczywiście w niektórych miejscach korki się zwiększyły. Nie daje się też uniknąć opóźnień na niektórych liniach autobusowych. Monitoring będzie trwał. Oto pierwsze wnioski:

- gorzej jest po południu niż rano. O ile przed południem przez centrum można przejechać we wszystkich kierunkach raczej bez problemów, o tyle po południu zwłaszcza kierunek północ – południe się jednak korkuje.

- zwiększony ruch wzięła na siebie ul. Sienkiewicza. W godzinach szczytu tworzą się korki od ul. Narutowicza do al. Piłsudskiego. Wpływ na to mają też kierowcy na siłę próbujący skręcać z Tuwima w Sienkiewicza w lewo

- wczoraj przez cały dzień policjanci byli na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Nawrot. w godzinach szczytu jeśli była tak potrzeba ręcznie sterowali ruchem. Głównym problemem byli kierowcy którzy wjeżdżali na skrzyżowanie nie mając możliwości zjazdu z niego co blokowało cały ruch.

- od środy policjanci przez cały dzień będą także przyglądać się sytuacji na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Sienkiewicza. Kierowcy zapominają  że tam jest tylko jeden pas do skrętu w Sienkiewicza a nie jak do niedawna dwa.

- jak zapowiadaliśmy policjanci i strażnicy miejscy szczególnie przyglądali się sytuacji przy szkołach. Tu nie było problemów.

- szczególnie w godzinach szczytu komunikacja notowała opóźnienia. Najtrudniej było przejechać autobusom w okolicach Sienkiewicza/Tuwima.

informacje wprowadził(a): (03.09.2013) | Ilość odsłon: 6962 | rejestr zmian