Aktualności

03.04.2008

Wspólny Bilet Aglomeracyjny

To wspólny projekt Urzędu Miasta Łodzi (reprezentowanego przez ZDiT), Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Przewozów Regionalnych Sp. z o. o., oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Sp. z o. o., która formalnie dołączy do projektu w przyszłym roku, po zainaugurowaniu kursowania swoich pociągów.
To dobra wiadomość dla osób pracujących lub uczących się w Łodzi, a mieszkających w sąsiednich miejscowościach i podróżujących różnymi środkami komunikacji. Wspólny Bilet Aglomeracyjny to możliwość kupna od 1 września 2013 r. biletów – na razie tylko miesięcznych - uprawniających do przyjechania z dowolnej stacji w trzech strefach województwa łódzkiego do dowolnej stacji w Łodzi, a następnie kontynuowania podróży dowolnym autobusem lub tramwajem łódzkiego MPK. Oczywiście cena takiej migawki jest niższa niż suma cen kupowanych osobno pojedynczych biletów kolejowych i MPK.
Województwo łódzkie zostało podzielone na trzy strefy:
Strefa A – Miasto Łódź
Strefa B – Strefa A plus stacje i przystanki osobowe Pabianice, Smardzew, Zgierz, Zgierz Północ, Chechło, Glinnik, Glinnik Wieś, Jedlicze Łódzkie;
Strefa C – Strefa A i B plus stacje i przystanki osobowe Bedoń, Grotniki, Justynów, Kolumna, Swędów, Chociszew, Gałkówek, Stryków.
W sprzedaży prowadzonej przez kasy Przewozów Regionalnych dostępne będą bilety normalne i ulgowe..
Od 15 czerwca 2014 r. Wspólny bilet Aglomeracyjny będzie obejmował również przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz zostanie rozszerzony zasięg jego obowiązywania.
W przyszłości planujemy objęcie Wspólnym Biletem Aglomeracyjnym wszystkie środki komunikacji publicznej w województwie łódzkim.


- cennik
- mapa stref
- plakat
- Trasy ŁKA
informacje wprowadził(a): (03.04.2008) | Ilość odsłon: 15015 | rejestr zmian