Aktualności

03.10.2013

Piesi i rowerzyści na trasie WZ

Jak w czasie przebudowy trasy WZ będą się mogli przemieszczać po centrum Łodzi piesi i rowerzyści - temu tematowi poświęcony był czwartkowy briefing w UMŁ.
- Te wytyczne stanowią nie tylko rodzaj udogodnienia na czas przeprowadzenia najtrudniejszej obecnie operacji drogowej w Łodzi, ale są również elementem nowej organizacji ruchu w mieście na przyszłość - powiedział wiceprezydent Łodzi Radosław Stępień. Chodzi o zapewnienie przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów w miejscach, w których były także do tej pory. Jednocześnie promowane będzie korzystanie z komunikacji miejskiej oraz idea zrównoważonego transportu, które mają stać się strategicznym kierunkiem dla kolejnych inwestycji drogowych w naszym mieście. Na starcie budowy trasy WZ mają być zachowane przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach al. Mickiewicza z ul.Wólczańską i al. Kościuszki oraz al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego. Powinna być drożna również trasa rowerowa z Retkini na Widzew.
Kolejną sprawą jest rozpoczęcie prac nad projektem drogi rowerowej spinającej campusy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Medycznego, które zapowiedział wiceprezydent Radosław Stępień, a co jest zgodne z planami obu uczelni ogłoszonymi przez rektorów podczas wspólnej inauguracji nowego roku akademickiego.


- mapka
informacje wprowadził(a): (03.10.2013) | Ilość odsłon: 4573 | rejestr zmian