Aktualności

17.10.2013

Prace na trasie Górna idą pełną parą

O postępach prac przy budowie Trasy Górna poinformował na konferencji prasowej dyrektor ZDiT Grzegorz Nita:
- Roboty budowlane przebiegają zgodnie z planem, praca wre i z każdym dniem widać zmiany. Zakończono wylewanie stropu na wiadukcie przy ul. Pabianickiej, a do końca zmierzają również roboty ziemne w wykopie, który otworzy przelot al. Jana Pawła II w kierunku ulicy Rzgowskiej.

Przypomnijmy: trasa Górna na przedłużeniu Al. Jana Pawła II w kierunku południowym do ul. Rzgowskiej stanowić będzie nowy przebieg i kontynuację DK 1. Wybudowana droga będzie mieć 4,6 km a na jej trasie zostanie wybudowanych:
1 wiadukt kolejowy,
4 wiadukty drogowe,
1 most przez rz. Olchówkę,
jak również zostanie wykonany remont mostu przez rz. Olechówkę w ciągu ul. Trybunalskiej.
Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. Pabianicką będzie docelowo dwupoziomowe co zapewni sprawny przejazd w ciągu drogi krajowej nr 1 w południowej części miasta.
Trasa Górna krzyżuje się z kilkoma drogami poprzecznymi, które zostaną wyposażone             w sygnalizację świetlną z przejściami dla pieszych w poziomie terenu. W ciągu całej Trasy Górna zostaną wykonane ciągi piesze (chodniki) jak również ścieżki rowerowe.
Zakończono prace i dopuszczono do eksploatacji pętlę autobusową przy Al. Matek Polskich wykonaną przez firmę Mosty Łódź w ramach budowanej Trasy Górna.
Całość inwestycji ma zakończyć się w połowie 2014 r.
Wartość inwestycji to 460 mln zł.


Galeria foto

informacje wprowadził(a): (17.10.2013) | Ilość odsłon: 5048 | rejestr zmian