Aktualności

06.11.2013

Przebudowa trasy W-Z, wersja dla niesłyszących

 

Tekst tłumaczenia:
Od 4 listopada zmieni się organizacja ruchu i działanie komunikacji miejskiej w śródmieściu Łodzi. Jest to spowodowane rozpoczęciem prac przy przebudowie trasy WZ. Praktycznie wyłączony zostanie z ruchu odcinek al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Kilińskiego. Przypominamy, że tramwaje nie jeżdżą tamtędy już od 1 października.
Jeśli chodzi o organizację ruchu na Mickiewicza i Piłsudskiego od Żeromskiego do Kilińskiego – najistotniejsze jest to, że na tym odcinku przejezdny będzie tylko jeden pas ruchu w każdą stronę, a samochody osobowe musiały skręcać w najbliższą przecznicę w prawo. Jazda na wprost będzie dozwolona tylko dla autobusów MPK i taksówek oraz od strony wschodniej dla dojeżdżających do parkingów na Piłsudskiego pod Urzędem Marszałkowskim i Infosysem.
W relacji północ – południe (i odwrotnie) przez trasę WZ będzie można przejechać ulicami: Żeromskiego, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu komunikacji to:
- linie tramwajowe 12 i 14 przez Narutowicza, Gdańską i Kopernika pojadą na Retkinię;
- linie tramwajowe 15 i 15A wrócą na stałe trasy;
- obsługiwana taborem dwukierunkowym linia tramwajowa Z2 pojedzie z pętli Augustów przez Rokicińską i Piłsudskiego do Kilińskiego, tam skręci w prawo i dojedzie do Tuwima;
- wprowadzamy tzw. buspasy dojazdowe na Piłsudskiego i Mickiewicza na odcinkach od ul. Nowej do Kilińskiego i z drugiej strony od al. Włókniarzy do Żeromskiego. Dzięki nim autobusy linii 98 i Z10 szybciej dotrą do przebudowywanego odcinka.
- wzmocnione zostaną linie autobusowe kursujące po buspasie na Kopcińskiego i Śmigłego-Rydza: 70 70A 70B i 96. Obie będą kursować z częstotliwością co 7,5 min;
- przestaną jeździć linie tramwajowe 8A, Z i Z3 oraz autobusowa Z15.
Przypominamy jednocześnie, że na odcinku od ul. Żeromskiego do ul. Kilińskiego od 4 listopada będzie czynny w obie strony tylko jeden pas ruchu, po którym na wprost przez więcej niż jedną przecznicę będą mogły przejechać wyłącznie autobusy MPK i taksówki. Od tygodni prowadzimy zakrojona na szeroką skalę akcję informacyjną. Organizujemy briefingi i konferencje prasowe, na stronie www.zdit.uml.lodz.pl publikujemy mapki i informacje. Wydrukowaliśmy 100 tys. ulotek, które rozdaliśmy mieszkańcom Retkini i Widzewa w specjalnie uruchomionych punktach informacyjnych. Podobnie jak przed zmianami 1 października - ulotki będą też roznosić pracownicy MPK, którzy pojawią się na przystankach w całym mieście. Ulotki będzie kolportowała straż miejska, biuro obsługi mieszkańców, trafią na dworce, do akademików, korporacji taxi, do gmin ościennych.

 

informacje wprowadził(a): (06.11.2013) | Ilość odsłon: 4885 | rejestr zmian