Aktualności

07.11.2013

Raport z trasy

- Budowa trasy W-Z to wielkie wyzwanie inwestycyjne, chyba jedno z największych w historii miasta - mówiła prezydent Hanna Zdanowska na briefingu podsumowującym pierwsze dni zmian w centrum Łodzi.
Powstanie 18 kilometrów nowych torowisk tramwajowych. W ten sposób z centrum miastem zostaną skomunikowane nowe osiedla: Olechów i Janów. Na trasie znajdą się trzy stacje przesiadkowe, a 200 wyremontowanych skrzyżowań poprawi jakość funkcjonowania komunikacji w Łodzi.
Dwa razy dziennie spotyka się sztab kryzysowy, który w związku z budową monitoruje natężenie ruchu w mieście. Wprowadzana jest odpowiednia regulacja świateł na newralgicznych skrzyżowaniach i dokonywane są korekty w organizacji ruchu. Największe problemy występują przy ul. Piotrkowskiej na skrzyżowaniach z ulicami Żwirki i Radwańską. Tam w kierowaniu ruchem pomaga policja.
W przyszłym tygodniu rozpoczyna się już prace przy budowie ścian szczelinowych tunelu pomiędzy al. Kościuszki a ul. Piotrkowską. Ekipy wykonawcy będą pracować w ciągłym systemie trzyzmianowym.
Źródło: UMŁ


- trasa W-Z, wizualizacje i liczby
informacje wprowadził(a): (07.11.2013) | Ilość odsłon: 4634 | rejestr zmian