Aktualności

13.11.2013

Dopuścimy lewoskręty z Piłsudskiego w Przędzalnianą

Wydzielone lewoskręty z al. Piłsudskiego w ul. Przędzalnianą – to najważniejsze z kolejnych zmian w organizacji ruchu, które wprowadzimy w najbliższych dniach w centrum Łodzi.
Wpuszczenie ruchu z Piłsudskiego w Przędzalnianą ma na celu przede wszystkim odciążenie pobliskich ciągów prowadzących przez śródmieście w osi południe-północ (ul. Kilińskiego, ul. Sienkiewicza). W tym samym celu na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Kilińskiego dopuszczone zostanie zawracanie dla jadących od Widzewa – tak, by kierowcy jadący na zachód wykorzystywali nie tylko przejazdy na północ od trasy WZ (ul. Tuwima), ale i ul. Targową mogli przedostać się do ul. Żwirki, Radwańskiej czy nawet Milionowej.
Z tych samych rozwiązań mogą oczywiście skorzystać skręcający od strony Widzewa z al. Piłsudskiego w ul. Przędzalnianą (dalej można jechać do ul. Fabrycznej, Tymienieckiego, Milionowej).
Z kolei lewoskręt w ul. Przędzalnianą od zachodu pozwoli jadącym z południowej części miasta ominąć ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego na odcinkach najbardziej zatłoczonych (skrzyżowania z al. Piłsudskiego, ul. Nawrot, ul. Tuwima) – i w tym rozwiązaniu można pojechać ul. Targową, skręcić w al. Piłsudskiego, później w Przędzalnianą i dojechać do ul. Tuwima.
Do końca tygodnia powinno też zostać zakończone przeprogramowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i al. Mickiewicza. Zdecydowany priorytet dostanie relacja północ – południe (i w kierunku przeciwnym).
Na północno – wschodnim narożniku skrzyżowania Piłsudskiego/Piotrkowska, na płocie zaplecza budowy pojawiły się banery z wizualizacją centrum przesiadkowego, które powstanie na al. Mickiewicza na wysokości DH Central.

informacje wprowadził(a): (13.11.2013) | Ilość odsłon: 4501 | rejestr zmian