Aktualności

20.07.2011

Rokicińska otwarta dla kierowców

Dzisiaj na konferencji prasowej z udziałem Pani Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz Dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Krzysztofa Pacholskiego otworzona została dla ruchu ul. Rokicińska. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 - ul. Rokicińskiej w Łodzi, na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Rokicińskiej z ul. Malowniczą i projektowaną ul. Śląską jest częścią potężnej inwestycji realizowanej przez Miasto - budowy ul.. Śląskiej (al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września) na odcinku od ul. Tomaszowskiej do ul. Rokicińskiej. Aleja Ofiar Terroryzmu 11-go Września jest główną drogą dojazdową do byłej montowni komputerów Della, a w drugim etapie Łączącą zakład z planowanym w pobliżu węzłem Andrespol na autostradzie A1, w przyszłości stanowiąca trasę łączącą południowo - zachodnie i południowo - wschodnie rejony Łodzi z autostradą. 

W roku 2007 zrealizowany został I etap inwestycji, na odcinku od ul. Tomaszowskiej do Della w raz z drogami dojazdowymi i odciążającymi. W tym roku zakończony został etap II, na odcinku od Della do ulicy Rokicińskiej wraz z przebudową ul. Rokicińskiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej. Wykonawca robót - firma Kral, koszt projektu - 141 500 000 zł. w tym dofinansowanie z UE - 89 281 203,77 zł. 

W przyszłym roku planowana jest przebudowa daszego odcinka ul. Rokicińskiej od ronda przy ul. Malowniczej do granicy miasta.

informacje wprowadził(a): (20.07.2011) | Ilość odsłon: 2837 | rejestr zmian