Aktualności

21.11.2013

Z Piłsudskiego w lewo w Przędzalnianą? Można

Działa już sygnalizacja świetlna dopuszczająca lewoskręty z al. Piłsudskiego w ul. Przędzalnianą w obu relacjach.
Przypominamy, że wpuszczenie ruchu z Piłsudskiego w Przędzalnianą ma na celu przede wszystkim odciążenie pobliskich ciągów prowadzących przez śródmieście w osi południe-północ (Kilińskiego, Sienkiewicza). Zresztą także w tym celu na skrzyżowaniu Piłsudskiego/Kilińskiego od strony Widzewa dopuszczone zostało zawracanie – tak, by kierowcy jadący na zachód wykorzystywali nie tylko przejazdy na północ od trasy WZ (ul. Tuwima), ale i ul. Targową (z późniejszym wykorzystaniem Fabrycznej, Tylnej, Abramowskiego, Kilińskiego) mogli przedostać się do ul. Żwirki, Radwańskiej czy nawet Milionowej.
Z tych samych rozwiązań mogą oczywiście skorzystać skręcający od strony Widzewa z al. Piłsudskiego w ul. Przędzalnianą (dalej można jechać do ul. Fabrycznej, Tymienieckiego, Milionowej).
Z kolei lewoskręt w ul. Przędzalnianą od zachodu pozwoli jadącym z południowej części miasta ominąć ul. Sienkiewicza i ul. Kilińskiego na odcinkach najbardziej zatłoczonych (skrzyżowania z al. Piłsudskiego, ul. Nawrot, ul. Tuwima) – w tym rozwiązaniu można pojechać ul. Targową, skręcić w al. Piłsudskiego, później w Przędzalnianą i dojechać do ul. Tuwima.

informacje wprowadził(a): (21.11.2013) | Ilość odsłon: 4623 | rejestr zmian