Aktualności

18.12.2013

Wyjaśnienie ws. wiaduktu na Niciarnianej

W związku z publikacją Gazety Wyborczej z wtorku 17 grudnia wyjaśniamy, że mylne jest stanowisko jakoby wiadukt na ul. Niciarnianej miał być zbudowany kosztem mieszkańców, a miasto nie walczy o ich dobro. Jest zupełnie inaczej – właśnie trwają przygotowania do spotkania z łodzianami mieszkającymi lub pracującymi w sąsiedztwie skrzyżowania ul. Niciarnianej z linią kolejową, które to spotkanie chcemy zorganizować najszybciej jak to możliwe.
By jednak nie popełniać błędu, jaki przytrafił się autorowi, który nie wiadomo na jakiej podstawie (nie ma jeszcze żadnych, nawet szacunkowych wyliczeń) twierdzi, że wiadukt będzie miał 300 m długości – analizujemy obecnie wspólnie z PKP PLK SA różne rozwiązania dotyczące skomunikowania terenów położonych na północ i południe od linii kolejowej. Nie jest jeszcze przesądzone jakiekolwiek rozwiązanie. Na pewno przedstawimy mieszkańcom więcej niż jedną propozycję, mając na uwadze przede wszystkim ich dobro.
Teza, że wiadukt powstanie kosztem mieszkańców, i że ZDiT dba o finanse PLK, a nie dobro mieszkańców nie ma w związku z powyższym żadnego potwierdzenia.

Tekst z gazety

informacje wprowadził(a): (18.12.2013) | Ilość odsłon: 5273 | rejestr zmian