Aktualności

09.03.2011

Wznowienie prac na ulicy Rudzkiej

Po przerwie zimowej wznawiamy prace na ul. Rudzkiej. Etap I przebudowy ulicy Rudzkiej na odcinku od ulicy Pabianickiej do ulicy Farnej rozpoczął się w zeszłym roku. Przekazanie terenu nastąpiło 12.10.2010 r. Obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji.

II etap rozbudowy ulicy Rudzkiej, na odcinku od ulicy Farnej do granicy miasta ze względu na prowadzone roboty sanitarne przez ŁSI będzie realizowana odcinkami: 

Odcinek I - rozbudowa ulicy Farnej 

Odcinek II - rozbudowa ulicy Rudzkiej od ulicy Farnej do ulicy Wirowej 

Odcinek III - rozbudowa ulicy Rudzkiej od ulicy Wirowej do ulicy Cienistej 

Odcinek IV - rozbudowa ulicy Rudzkiej od ulicy Cienistej do granicy miasta 

W związku z pracami z 11 na 12 marca 2011 r, (z piątku na sobotę) wykonawca firma Skanska rozpocznie II etap rozbudowy ulicy Rudzkiej polegający na zamknięciu ulicy Farnej. 

Objazdy przewidziane w związku z zamknięciem ulicy Farnej: 

- objazd z ulicy Farnej do ulicy Rudzkiej ulicami : Patriotyczną i Zastawną 

- objazd ze strony ulicy Pabianickiej do ulicy Farnej: ulicami: Mierzejową - Długą- Wyścigową- Konną 

- od strony ul. Rudzkiej objazd do ulicy Plażowej ulicą Wirową 

Ulica Rudzka zostanie rozbudowana do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły, za ulicą Popioły ulica Rudzka będzie zwężać się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu. Projekt obejmuje przebudowę skrzyżowań ze wszystkimi ulicami odchodzącymi od ulicy Rudzkiej. Zmieniona zostanie także geometria ulicy Przestrzennej w rejonie skrzyżowania z ulicą Rudzką w celu stworzenia jednego z ulicą Falową. Na ul. Rudzkiej postawione zostanie także nowe oświetlenie uliczne, wybudowana zostanie droga rowerowa, nowe chodniki i krawężniki, przewidziana jest także przebudowa odwodnienia. Na skrzyżowaniu ul. Rudzkiej z ulicami Przestrzenną, Farną i Municypalną wybudowane zostaną nowoczesne sygnalizacje świetlne. Skanska przebuduje także gazociąg i kanalizację deszczową. 

Inwestycja przebudowy ulicy Rudzkiej zakończy się do listopada 2011 r.

informacje wprowadził(a): (09.03.2011) | Ilość odsłon: 2611 | rejestr zmian