Aktualności

08.03.2011

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Limanowskiego

Po przerwie zimowej rozpoczynamy II etap przebudowy ulicy Limanowskiego. W związku z przeprowadzaną inwestycją od najbliższej soboty (12.03.2011 r.) zmieniona zostanie organizacja ruchu. Ulica Limanowskiego zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Sierakowskiego. Skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Sierakowskiego będzie przejezdne na tym etapie robót. Ulicą Sierakowskiego będzie można dojechać do ul. Lutomierskiej i ul Pojezierskiej. Równolegle będą kontynuowane prace rozpoczęte jeszcze w ubiegłym roku na odcinku ul. Limanowskiego od al. Włókniarzy do skrzyżowania z ul. Klonową (bez wejścia w skrzyżowanie). 

 

Po zakończeniu tego etapu robót i zakończeniu prac na odcinku od al. Włókniarzy do zajezdni MPK przy ul. Grunwaldzkiej, rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Klonową. Skrzyżowanie to podczas robót będzie wyłączone z ruchu. Ostatni etap robót to prace na odcinku od wyremontowanego i oddanego do ruchu skrzyżowania Limanowskiego - Klonowa do skrzyżowania Limanowskiego - Sierakowskiego (łącznie ze skrzyżowaniem). 

 

Przez cały okres trwania prac udostępniony będzie oczywiście dojazd dla mieszkańców posesji położonych na remontowanym odcinku oraz zapewnione będą dojazdy docelowe. Kierowców prosimy o omijanie ulicy Limanowskiego i kierowanie się ulicami Pojezierską oraz Lutomierską. Na czas zamknięcia ulicy Limanowskiego postawione zostały tablice informujące kierowców o prowadzonych robotach i objazdach na ul. Limanowskiego przed al. Włókniarzy, al. Włókniarzy przed ul. Lutomierską, ul. Zgierskiej przed ul. Pojezierską, ul. Limanowskiego przed ul. Zachodnią ul. Zachodniej przed ul. Lutomierską, al. Włókniarzy przed ul. Pojezierską, ul. Klonowej przed ul. Tybury, ul. Zachodniej przed ul. Ogrodową. 

 

Na czas trwania inwestycji w etapie I przy zamknięciu ul. Limanowskiego na odcinku Zachodnia - Sierakowskiego oraz al. Włókniarzy - Klonowa, zmienioną trasą będzie kursował autobus linii Z3: z pętli na ul. Rojnej pojedzie ulicami Rojną, Rydzową, Aleksandrowską, Limanowskiego, Włókniarzy, Lutomierską, Zachodnią, Limanowskiego, Zgierską, Nowomiejską do Placu Wolności. W kierunku przeciwnym: z pętli na Placu Wolności ulicami Nowomiejską, Zgierską, Limanowskiego, Zachodnią, Lutomierską, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowską, Rydzową, Rojną do pętli na ul. Rojnej. 

 

Inwestycja na ulicy Limanowskiego, ze względu na jej duży zakres jest etapowana. Etap pierwszy rozpoczęty jeszcze w ubiegłym roku obejmuje odcinek ul. Limanowskiego od al. Włókniarzy do ul. Klonowej. Etap drugi, realizowany w tym roku - odcinek od ul. Klonowej do ul. Zachodniej. W ramach prac przeprowadzanych na ul. Limanowskiego wymieniona zostanie podbudowa ulicy, nawierzchnia oraz zostanie położone nowe torowisko tramwajowe i sieć trakcyjna (ze względu na zły stan torów rok temu wycofany został z ul. Limanowskiego tramwaj nr 2 i 5). Na ul. Limanowskiego postawione zostanie także nowe oświetlenie uliczne, wybudowane zostaną nowe chodniki i krawężniki, przewidziana jest także korekta skrzyżowania Limanowskiego-Hipoteczna. Na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Urzędniczej postawiona zostanie nowoczesna sygnalizacja świetlna, pozostałe, już istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Limanowskiego z Zachodnią i Klonową zostaną całkowicie zmodernizowane. Inwestycja zakłada także modernizację wodociągu w ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Glinianej do ul. Zgierskiej, zaplanowaną do realizacji na dwa etapy: Gliniana-Klonowa i Klonowa-Zgierska oraz budowę nowego wodociągu w ul. Kaszubskiej. W ramach robót na 2 - kilometrowym odcinku ul. Limanowskiego wybudowane zostaną również kratki ściekowe z odprowadzeniem wody do istniejącego już kanału deszczowego. 

Prace przebudowy ulicy Limanowskiego potrwają do listopada 2011 r. 

 

Szczegółowy harmonogram prac będzie umieszczony na stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu. Wszelkich informacji dotyczących postępu robót oraz zmian w organizacji ruchu na ul. Limanowskiego udziela kierownik budowy wykonawcy - firmy Unidro p. Krzysztof Smolarczyk pod nr tel. 695774897 oraz Biuro Prasowe ZDiT pod nr tel. (42) 638 58 40.

informacje wprowadził(a): (08.03.2011) | Ilość odsłon: 2735 | rejestr zmian