Aktualności

17.09.2014

Trasa W-Z - kolejne zmiany na Retkini

Od 20 września zwiększył się zakres prac na retkińskim odcinku trasy W-Z. Wykonawca prowadzić będzie prace rozbiórkowe na skrzyżowaniach. Wiąże się to z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu i zmianami w kursowaniu autobusów MPK.

Oto nowa organizacja ruchu:
- zamknięty został przejazd przez al. Wyszyńskiego na wysokości bloku 270. Dopuszczone są jedynie prawoskrętny oraz jazda na wprost al. Wyszyńskiego);
- nie można przejechać ul. Armii Krajowej na wprost przez skrzyżowanie z al. Wyszyńskiego oraz skręcać w nią w lewo. Dopuszczone są prawoskręty i jazda na wprost al. Wyszyńskiego.
- ruch w obie strony po al. Bandurskiego i al. Waltera-Janke odbywa się jezdnią wschodnią na odcinku ok. 200 m. Dopuszczone są prawoskręty z al. Bandurskiego w al. Wyszyńskiego oraz z al. Wyszyńskiego w al. Waltera-Janke. Kierowcy chcący pojechać z al. Wyszyńskiego w lewo w al. Bandurskiego mogą zawrócić przy ul. Maratońskiej.
 
Zmieniły się trasy trzech linii autobusowych (99, 99A, N2), które w kierunku centrum jadą ul. Kusocińskiego do ul. Retkińskiej. W kierunku przeciwnym trasy się nie zmienią.
Pozostałe autobusy kursujące na Retkini oraz tramwaje dojeżdżające do pętli Bratysławska również nie zmieniły tras.
 
Przypominamy, że zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród mieszkańców Retkini od 29 września rozpoczną się prace na kolejnym odcinku ul. Armii Krajowej od al. Wyszyńskiego do ul. Balonowej. Remont będzie polegał na wymianie nawierzchni asfaltowej na nową. Potrwa około 3 tygodni. W tym czasie ruch po ul. Armii Krajowej na tym odcinku odbywać się będzie tylko w jednym kierunku - od ul. Maratońskiej do al. Wyszyńskiego.

informacje wprowadził(a): (17.09.2014) | Ilość odsłon: 11334 | rejestr zmian