Aktualności

16.12.2014

Dwa razy więcej na remonty chodników

Aż 8 mln zł będziemy mieli do wydania na remonty chodników w 2015 r. Mamy już gotowe plany na remonty w ponad 60 miejscach w mieście. Nowe, bezpieczne i równe chodniki będą powstawać przy okazji wszystkich inwestycji drogowych, takich jak: przebudowa ul Św. Teresy, remont Rydzowej czy budowa nowych dróg wokół Dworca Fabrycznego.
W 2014 r. remonty chodników prowadzono na przeszło 100 ulicach, odnowiliśmy ponad 100 tys. m kwadratowych powierzchni dla pieszych. Prace prowadzone były przy współpracy z radami osiedli. To mieszkańcy wskazywali miejsca, gdzie w pierwszej kolejności mają być odnawiane chodniki.
W ramach inwestycji wybudowano i odnowiono znaczne odcinki chodników między innymi na: Trasie Górna, ul. Inflanckiej, Zagajnikowej, Armii Krajowej, al. Unii czy ul. Rojnej.
Chodniki w strefie wielkomiejskiej budowane są w systemie trójdzielnym. Tak jest np. na al. Kościuszki. Główna część chodnika to przestrzeń o szerokości około 1,5 m zbudowana z płytek betonowych o wymiarach 25x25 cm. Dodatkowo od strony jezdni i od strony budynków układane są opaski z kostki granitowej co ułatwia poruszanie się m.in. osobom niewidomym i niedowidzącym. W rejonach przejść dla pieszych pojawiają się płytki kierunkowe, które ostrzegają osoby niepełnosprawne, że powinny zachować szczególną ostrożność. Takie chodniki są nie tylko bezpieczne ale też estetyczne.
W 2015 r. planujemy odnowić chodniki m.in. na: Piotrkowskiej, Mickiewicza, Tuwima, Kilińskiego, Rzgowskiej, Okólnej, Złotno, Rydzowej, Traugutta (woonerf), Piramowicza (woonerf), Zygmunta, Kolumny, osiedlu Sikawa, Kozietulskiego, Selekcyjnej, Żużlowej, Lipiec Reymontowskich, AK, Pankiewicza, Marysińskiej, Sierakowskiego, Gajcego, Zakładowej, Tymienieckiego, Rąbińskiej, Św. Rafała Kalinowskiego, Tuszyńskiej, Pryncypalnej, Kongresowej, Przestrzennej, Gombrowicza, Laskowice.


- ul. Jaracza - zdjęcia
- ul. Inflancka - zdjęcia
- ul. Rojna - zdjęcia
- ul. Zagajnikowa - zdjęcia
informacje wprowadził(a): (16.12.2014) | Ilość odsłon: 4116 | rejestr zmian