Aktualności

03.07.2015

Ul. Kilińskiego wypięknieje

Rusza przebudowa ul. Kilińskiego. W niedzielę 5 lipca wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu, a w poniedziałek startują prace. Na początek będą to rozbiórki i przebudowa infrastruktury podziemnej.
Prace ruszają w wakacje, a więc w okresie stosunkowo małego ruchu pojazdów w mieście. Planowane zakończenie inwestycji to przełom września i października.
Na czas remontu ul. Kilińskiego będzie drogą z możliwością wjazdów gospodarczych. Nie będzie wjazdu na odcinek od Tuwima do placu budowy dworca Fabrycznego (przy ul. Traugutta), dlatego dla mieszkańców i straży miejskiej uruchomiono drogę dojazdową prowadzącą od ul. Targowej przez teren EC1 oraz znajdujący się na niej parking.
Na skrzyżowaniach z ul. Tuwima i Nawrot jezdnie będą zawężone do połowy po stronach północnych. Po ok. półtora miesiąca prace przeniosą się na południowe strony skrzyżowań.
Na ul. Nawrot wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, dla ułatwienia jadący tą drogą będą mieć także pierwszeństwo przejazdu.
Nowa ul. Kilińskiego będzie wyglądać bardzo atrakcyjnie. Nie zostanie wycięte żadne drzewo, a istniejąca zieleń zostanie uporządkowana i podkreślona iluminacjami. Powstaną nowe zieleńce przy Nawrot i Tuwima. Wyeksponowane zostanie sąsiedztwo z dwoma parkami: Sienkiewicza (odnowiony i oświetlony murek i brama do parku) i Moniuszki - co sprawi, że nowa ul. Kilińskiego będzie bardzo zieloną drogą w centrum miasta.
Zaplanowano także kompleksową wymianę nawierzchni, chodników, oświetlenia i torowiska. Nowe perony przystankowe będą miały udogodnienia dla niepełnosprawnych.
Inwestycja w zakresie miejskim kosztować będzie ok. 10 mln zł. Dodatkowo w przebudowy trasy WZ trwa modernizacja skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego, a odcinek od ul. Tuwima do ul. Traugutta odnawiany jest w ramach budowy dróg przy dworcu Fabrycznym.

informacje wprowadził(a): (03.07.2015) | Ilość odsłon: 2153 | rejestr zmian