Aktualności

26.08.2015

Nowe projekty dróg rowerowych w Łodzi

Wybrano projektanta czterech nowych dróg rowerowych, które będą kluczowe dla infrastruktury rowerowej w Łodzi. Uzupełnią już istniejącą siatkę dróg na Retkini i będą kontynuacją budowy dróg rowerowych na Chojnach.

 

Nowe drogi rowerowe projektowane są na ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Popiełuszki do ul. Bandurskiego oraz na al. Bandurskiego od al. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Krzemieniecką, gdzie połączy się z już istniejącą infrastrukturą rowerową wzdłuż trasy W-Z. Droga rowerowa wzdłuż ulicy Wyszyńskiego będzie uzupełnieniem i połączeniem już istniejących dróg na ulicy Armii Krajowej i Retkińskiej. Stworzy możliwość dojazdu do pętli autobusowo – tramwajowej przy ul. Wyszyńskiego, gdzie powstaje zadaszony parking rowerowy.

 

Kolejna droga rowerowa będzie poprowadzona na ul. Rzgowskiej na odcinku od ul. Chóralnej do ul. św. Wojciecha oraz w ciągu ulicy Paderewskiego – Broniewskiego na odcinku rondo Lotników Lwowskich – rondo Broniewskiego. Te dwie drogi rowerowe razem z budowanym już odcinkiem ddr na ul. Rzgowskiej stworzą wygodny ciąg komunikacyjny dla rowerzystów od trasy Górna w kierunku centrum.

                 

Łączna długość zaplanowanych dróg rowerowych to prawie 14,3 kilometrów.


- Projektowane drogi rowerowe
informacje wprowadził(a): (26.08.2015) | Ilość odsłon: 7280 | rejestr zmian