Aktualności

29.03.2016

Rozmieszczenie stacji dokujących

Pod tym linkiem http://tnij.at/74741 znajdziecie mapę z rozmieszczeniem wszystkich stacji dokujących Łódzkiego Roweru Publicznego.

 

Przypominamy, że wykonawca zobowiązał się do uruchomienia systemu do końca kwietnia. ŁRP to 1000 rowerów, które będzie można wypożyczać w 100 stacjach zlokalizowanych głównie w strefie śródmiejskiej. Rowery typu miejskiego z niską ramą, błotnikami, oświetleniem, koszykiem będą w kolorach ciemnoszarym i czarnym. Każdy posiada zabezpieczenia umożliwiające pozostawienie (przypięcie) w innym miejscu niż stacja dokująca.

 

Jednoślady mają być wyposażone w moduły GPS - to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Przede wszystkim jednak dostarczą informacji o trasach, którymi poruszają się mieszkańcy. Dane będą wykorzystywane przy projektowaniu kolejnych dróg rowerowych w Łodzi. Wygląd terminali będzie spójny z Systemem Informacji Miejskiej, a na każdym z nich dostępna będzie mapa z lokalizacją wszystkich stacji.

 

Klient będzie mógł wypożyczyć rower po zalogowaniu w terminalu. Chcemy, by było to możliwe przy użyciu np. migawki, legitymacji studenckiej czy specjalnej karty ŁRP.

 

Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, drugą 3 zł, a każdą następną 5 zł. Możliwe również będzie wypożyczenie dwóch rowerów przez jednego użytkownika. Klient będzie mógł wypożyczyć rower po zalogowaniu w terminalu – opłata wstępna 20 zł.

informacje wprowadził(a): (29.03.2016) | Ilość odsłon: 11403 | rejestr zmian