Aktualności

12.10.2016

RoweroMania

W ramach modernizacji chodników przygotowaliśmy rowerowy projekt na osiedlu Mania, który ma na celu uzupełnienie i stworzenie nowej infrastruktury rowerowej. Planowane drogi rowerowe połączą już istniejące i zapewnią wygodny dojazd w kierunku Teofilowa i Centrum.

 

Obecnie prowadzone są prace na ul. Solec pomiędzy ul. Wieczność, a ul. Borową. Prace te chcemy wykonać do końca tego miesiąca, a następnie przystąpić do budowy drogi rowerowej która połączy się z już istniejącą na wysokości ul. Jarzynowej. Budowana droga rowerowa rozpocznie się od już istniejącej na ul. Biegunowej, gdzie wykonany zostanie przejazd przez ul. Wieczność. Na wysokości bramy cmentarza stworzony zostanie ciąg pieszo-rowerowy, ale dalej do ul. Borowej separowana droga rowerowa wraz z nowym chodnikiem.

 

W kolejnych latach w zależności od finansowania planujemy wykonać drogi rowerowe w ul. Borowej i ul. Siewnej, aż do ul. Krakowskiej.

 

Tegoroczne prace to ponad 700 metrów nowych nawierzchni. Całość projektu na tym osiedlu to prawie 2 km dróg rowerowych wraz z chodnikami.


- RoweroMania
informacje wprowadził(a): (12.10.2016) | Ilość odsłon: 638 | rejestr zmian