Aktualności

15.10.2016

Poniedziałkowe zmiany na drogach

Drogowcy przystępują do kolejnych prac na przebudowywanych ulicach. Inaczej pojedziemy ul. Wólczańską, Konstantynowską i przez rondo Sybiraków.

Przedłużenie Kościuszki

W poniedziałek rozpoczyna się kolejny etap prac przy przedłużeniu al. Kościuszki. Budowa skrzyżowania z ul. Wólczańską wymaga prac na jezdni, co spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Od poniedziałku ul. Wólczańską między ul. Radwańską, a ul. Skorupki pojedziemy tylko na południe (w kierunku ul. Pabianickiej). Objazd w przeciwnym kierunku możliwy ul. Skorupki i Stefanowskiego lub al. Politechniki. Na Stefanowskiego zakończą się prace ŁSI.

Zmienią się trasy autobusów. Linia 57 z ul. Wólczańskiej skręci w ul. Wróblewskiego i al. Politechnikidojedzie do ul. Radwańskiej gdzie wróci na swoją trasę. Linie nocne N5 i N6 z ul. Wólczańskiej skręcą w ul. Czerwoną i ul. Piotrkowską dojadą do ul. Radwańskiej gdzie wrócą na swoją trasę. Objazd obowiązuje w obu kierunkach ze względu na zbyt wąski pas drogi na ul. Wólczańskiej podczas prowadzonych prac. Autobusy zatrzymają się na przystankach autobusowych na trasie objazdu i tramwajowych na ul. Piotrkowskiej.Konstantynowska-Juszczakiewicza

Od poniedziałku Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpocznie prace na ul. Konstantynowskiej przy Juszczakiewicza. Prace wiążą się z budową kolektora deszczowego, oraz przebudową układu drogowego. Budowa kolektora rozpocznie się od prac na skrzyżowaniu Konstantynowska – Juszczakiewicza i będzie wymagała zamknięcia ulicy Juszczakiewicza. Nie będzie można skręcić z niej w ul. Konstantynowską. Prace będę kroczące i postępować w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Zajęty zostanie południowy pas ul. Konstantynowskiej (od strony górki Retkińskiej) i wprowadzone wahadło z sygnalizacją świetlną. Kierowców podróżujących z Retkini prosimy o kierowanie się ul. Krzemieniecką i Retkińską.Rondo Sybiraków

Z poniedziałku na wtorek zmiany nastąpią na przebudowywanym rondzie. Skręcając z Puszkina w Przybyszewskiego w kierunku Olechowa, oraz z Puszkina w Przybyszewskiego z północy w stronę centrum korzystać będziemy już z nowych jezdni na rondzie. Pozwoli to na prace przy usuwaniu starych dróg. Pojawi się również możliwość przejazdu na wprost ul. Przybyszewskiego przez rondo z Widzewa do Centrum i ul. Puszkina w kierunku ul. Rokicińskiej. Przypominamy, że już obecnie korzystamy z nowej jezdni skręcając ze wschodu na północ. Bez zmian będziemy korzystać z skrętu z ul. Przybyszewskiego w ul. Puszkina na południe.

Dzięki wykonaniu części nowych nawierzchni łatwiej będzie przejechać również autobusom.

Linie 55, 82, 82A, 96 i N5 jadące do Centrum przejadą na wprost przez rondo.

Linia 69 i 69A w kierunku Dworca Łódź-Widzew z ul. Przybyszewskiego skręci w Puszkina, gdzie zawróci przy Andrzejewskiej. Dalej pojedzie prosto Puszkina przez rondo. Nie będzie już zawracać przy pętli Czajkowskiego.

Linia 77 w kursach w kierunku Dworca Łódź-Widzew realizowanych przez Puszkina pojedzie prosto przez rondo. Wróci na swoją trasę, bez zawracania przy pętli Czajkowskiego.

Zmiany dotyczą poddanych kierunków. W pozostałych kursują jak obecnie.

 

informacje wprowadził(a): (15.10.2016) | Ilość odsłon: 3172 | rejestr zmian