Aktualności

27.03.2017

Tramwaje wracają na Dąbrowę

Z początkiem kwietnia zakończy się kolejny etap prac na skrzyżowaniu Dąbrowskiego z Śmigłego-Rydza. Wrócą tramwaje na Dąbrowe, a ruch samochodowy zostanie przeniesiony na nową jezdnię.

 

Wykonawca zakończył zasadniczą cześć prac przy wschodniej jezdni, oraz torowisku, co pozwoli na przejazd tramwajem, oraz rozpoczęcie prac na jezdni zachodniej, po której do tej pory odbywał się ruch. Kierowcy samochodów korzystać będą teraz z przejazdu wzdłuż al. Śmigłego-Rydza po jezdni wschodniej, a dodatkowo możliwe będą wjazdy i wyjazdy z ul. Dąbrowskiego. Nie będzie mozliwości skrętu z północy z Śmigłego-Rydza w Dąbrowskiego.

 

2 kwietnia na swoje trasy na Dąbrowie wrócą tramwaje linii 2, 4, 13 i 14. Znikną linie zastępcze Z13 i Z14, a nadal kursować będzie linia Z2.

 

Linia 2 z Teofilowa dojedzie do placu Reymonta, a następnie pojedzie ul. Przybyszewskiego i Śmigłego-Rydza do Dąbrowskiego. Trasę zakończy na pętli Dw. Łódź Dąbrowa.

 

Linia 4 z Helenówka pojedzie przez dworzec Łódź Fabryczna i al. Śmigłego-Rydza dojedzie do Dąbrowskiego gdzie zakończy trasę na pętli Dw. Łódź Dąbrowa.

 

Linia 13 z Teofilowa pojedzie swoją stałą trasą do pętli przy ul. Śląskiej

 

Linia 14 zgodnie z nową siatką połączeń z Karolewa i w weekendy z Retkini przez trasę W-Z i Śmigłego-Rydza, oraz Dąbrowskiego dojedzie do pętli Dw. Łódź Dąbrowa.

 

Linia Z2 pozostanie na swojej dotychczasowej trasie z placu Niepodległości do Dw. Łódź Dąbrowa.

 


- Przebieg linii tramwajowych
informacje wprowadził(a): (27.03.2017) | Ilość odsłon: 1460 | rejestr zmian