Aktualności

27.03.2017

Tramwajem, autobusem i pociągiem na jednym bilecie

Od 2 kwietnia na terenie miasta obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi (MPK Łódź). Pasażera na jednym bilecie będzie mógł podróżować zarówno pociągami ŁKA, jak i tramwajami i autobusami w granicach miasta. Poruszanie po Łodzi stanie się łatwiejsze, szybsze i tańsze.

 

Wprowadzając wzajemne honorowanie biletów Miasto Łódź i Województwo Łódzkie, oraz przewoźnicy odpowiadają na liczne postulaty mieszkańców. Podróż koleją często znacznie skraca podróż po Łodzi, np. przejazd z osiedla Łódź Radogoszcz Zachód do centrum miasta (Łódź Kaliska) zajmuje 9 minut. Z Dworca Łódź Fabryczna na Dworzec Łódź Widzew ŁKA jedzie 6 minut. Pociąg staje się uzupełnieniem systemu komunikacji miejskiej, a uproszczenie procesu zakupu biletów zwiększa atrakcyjność łączonego systemu transportu.

 

 

 

Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów w granicach miasta Łodzi będzie można podróżować:

 

  • W pociągach ŁKA- na podstawie migawki lub biletów jednorazowych lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi (MPK Łódź)
    Z uwzględnieniem ulg i uprawnień do bezpłatnych przejazdów obowiązujących w MPK-Łódź.

  • W MPK Łódź- na podstawie biletów strefowych jednorazowych i okresowych ŁKA.
    Z uwzględnieniem ulg ustawowych i handlowych ŁKA.

 

 

 

Ważne bilety uprawniają do przesiadek. W pociągach ŁKA do połowy kwietnia zamontowane zostaną kasowniki umożliwiające walidację biletów. W okresie przejściowym pasażerowie posiadający nieskasowane bilety MPK, którzy chcą na ich podstawie podróżować ŁKA muszą niezwłocznie po wejściu do pojazdu udać się do obsługi pociągu.

 

W związku z wprowadzeniem przez radnych rady miasta łodzi w dniach 2-4 kwietnia bezpłatnej komunikacji miejskiej, w ramach wzajemnego honorowania w pociągach łka przejazd w granicach miasta łodzi w tych dniach również będzie nieodpłatny.

 

 

 

Honorowanie zamiast WBA „0”

 

W związku z integracją biletów ŁKA i MPK likwidacji ulegnie strefa 0 Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego. Zasięg obowiązywania pozostałych stref na terenie Województwa Łódzkiego pozostanie bez zmian.

 

informacje wprowadził(a): (27.03.2017) | Ilość odsłon: 2285 | rejestr zmian