Aktualności

06.04.2017

Weekendowe zmiany w komunikacji

 Od piątku do niedzieli odbędzie się kilka wydarzeń na terenie miasta, które będą miały wpływ na komunikację miejską i ruch samochodów.

 

 


 

PIĄTEK

 

7 kwietnia na terenie miasta zorganizowane zostaną Drogi Krzyżowe, które wpłyną na funkcjonowanie komunikacji miejskiej i ruch samochodów.

 

W godz. ok. 18:30 - 20:30 odbędzie się Droga Krzyżowa na trasie: parafia św. Józefa przy ul. Farnej, Scaleniowa, Halki, Przestrzenna, Starorudzka, Rudzka Góra. Na trasie przejścia mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

 

W godz. ok. 19:00 - 21:00 odbędzie się Droga Krzyżowa na trasie: pl. Niepodległości - Piotrkowska - Archikatedra Łódzka.

 

W związku z tym ulegną zmianie trasy linii kursujących po ul. Piotrkowskiej. Uruchomiona zostanie autobusowa linia Z.

 

Linie tramwajowe:

 

Linia 2 z Dąbrowy do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego pojedzie bez zmian, a następnie  Kilińskiego, Mickiewicza i Kościuszki gdzie wróci na swoją trasę.

 

Linia 3 z Widzewa do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego pojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego, Mickiewicza, Kościuszki i dalej obecną trasą.

 

Linia 6 z pętli Kurczaki do pl. Niepodległości bez zmian, następnie Pabianicką, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską i Legionów dojedzie do Zachodniej gdzie wróci na trasę.

 

Linia 7 z krańcówki cm. Zarzew do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego pojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Mickiewicza gdzie wróci na trasę na al. Kościuszki.

 

Linia 11A z Helenówka do skrzyżowania Zachodnia – Legionów dojedzie bez zmian. Następnie skręci w Legionów i pojedzie Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, oraz wróci Pabianicką do placu Niepodległości

 

Linia 11B z Helenówka do skrzyżowania Zachodnia - Legionów pojedzie bez zmian, a następnie Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki i Pabianicką gdzie dojedzie do krańcówki Chocianowice-IKEA

 

Linie autobusowe:

 

Linia 72 z pl. Niepodległości skręci od razu w ul. Rzgowską do Broniewskiego i dalej obecną trasą. Objazd obowiązywać będzie jedynie do czasu przejścia drogi krzyżowej za ul. Sieradzką.

 

Linia 74A i 74B ze Złotna i Huty Jagodnicy do skrzyżowania Politechniki - Wróblewskiego dojedzie bez zmian, a następnie alejami Politechniki i ul. Pabianicką do pl. Niepodległości

 

 

Linia zastępcza:

 

Linia Z obsługiwana taborem przegubowym z częstotliwością 10 minutową na trasie:
KOŚCIUSZKI/MICKIEWICZA (południowo-zachodni narożnik) – Kościuszki – Radwańska – Politechniki - Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

 

PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka – Politechniki – Radwańska – Wólczańska – Mickiewicza – KOŚCIUSZKI/MICKIEWICZA

 

 

 

SOBOTA

 

8 kwietnia w godz. ok. 13:00 - 15:00 odbędzie się Parada Motocyklowa na trasie: Atlas Arena - Unii Lubelskiej, Mickiewicza, Kościuszki, Legionów, pl. Wolności, Piotrkowska, Mickiewicza - Atlas Arena. Na trasie przejazdu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

 

 

 

NIEDZIELA

 

9 kwietnia w godz. ok. 11:00 - 13:00 odbędzie się przejazd rowerowy na trasie: pasaż Schillera - Piotrkowska, Nawrot, Przędzalniana, Tymienieckiego, Kilińskiego, Tylna, Sienkiewicza, Brzeźna, Radwańska, Inżynierska, park im. Poniatowskiego, Mickiewicza, Piotrkowska, Traugutta, Sienkiewicza, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, Sterlinga, Północna - park Anstadta.
Na trasie przejazdu mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

 

Natomiast w godz. ok. 14:30 - 15:00 odbędzie się Marsz dla Jezusa na trasie: pl. Wolności - Piotrkowska - Archikatedra Łódzka. Zmienią się trasy poniższych linii tramwajowych.

 

Linie tramwajowe:

 

Linia 2 z Dąbrowy do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Mickiewicza do al. Kościuszki gdzie wróci na swoją trasę.

 

Linia 3 z Widzewa do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego pojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego i Mickiewicza do Kościuszki i dalej obecną trasą.

 

Linia 6 z pętli Kurczaki do pl. Reymonta pojedzie bez zmian, a następnie Przybyszewskiego, Kilińskiego i Mickiewicza do al. Kościuszki gdzie wróci na trasę.

 

Linia 7 z krańcówki cm. Zarzew do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego bez zmian, a następnie Kilińskiego, Mickiewicza i Kościuszki gdzie wróci na trasę.

 

Linia 11B z Helenówka do skrzyżowania Zachodnia - Legionów pojedzie bez zmian, a następnie Legionów, Gdańską, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki i Pabianicka dojedzie do pętli Chocianowice-IKEA

 

Linia zastępcza:

 

Linia Z obsługiwana taborem przegubowym z częstotliwością 10 minutową na trasie:
KOŚCIUSZKI/MICKIEWICZA (południowo-zachodni narożnik) – Kościuszki – Radwańska – Politechniki – Wróblewskiego – Wólczańska – Czerwona – Piotrkowska – Pabianicka -  Paderewskiego – Zaolziańska – Karpacka – Pabianicka – Piotrkowska – Sieradzka – Wólczańska – Wróblewskiego – Politechniki – Radwańska – Wólczańska – Mickiewicza – KOŚCIUSZKI/MICKIEWICZA

 

 

 

 

 

informacje wprowadził(a): (06.04.2017) | Ilość odsłon: 1007 | rejestr zmian