Aktualności

20.04.2017

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

 

 

 

W sobotę 22 kwietnia odbędzie kilka wydarzeń mających wpływ na ruch w mieście i spowodują zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

 

 

 

 

W godz. 12:30 -14:15 i 15:30 - 16:30 odbędzie się przejazd motocyklowy na trasie: Józefiaka, Rokicińską, Piłsudskiego, Piotrkowska, Nowomiejska, Ogrodowa, Manufaktura. Powrót planowany jest w godz. 15:30 - 16:30 z Manufaktury ulicami Ogrodową, Nowomiejską, Piotrkowską, Nawrot, Sienkiewicza, Piłsudskiego, Rokicińską do al. Józefiaka. Na trasie przejazdu oraz ulicach poprzecznych wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu i zatrzymania komunikacji miejskiej.

 

 

 

W godz. ok. 13:00 - 15:00 odbędzie się Łódzki Marsz Wolności na trasie: Rynek Starego Miasta - Nowomiejska - Pl. Wolności - Piotrkowska. Na trasie przemarszu wstrzymany zostanie ruch, a na ulicach poprzecznych chwilowe jego wstrzymanie. Zmienionymi trasami pojadą poniższe linie tramwajowe i autobusowe:

 

linia 4 z pętli Helenówek do Pl. Kościelnego dojedzie bez zmian, a następnie Wojska Polskiego,  i Franciszkańską dojedzie do Kilińskiego gdzie wróci na swoją trasę.

 

linie 45 i 46 ze Zgierza i Ozorkowa do Pl. Kościelnego dojedzie bez zmian, a następnie Wojska Polskiego, Franciszkańską i Kilińskiego dojedzie do Pomorskiej gdzie wróci na trasę.

 

linie 59, 73 i 79 z pętli Świtezianki i 11 Listopada do skrzyżowania Zachodnia – Ogrodowa pojadą bez zmian, a następnie zawrócą ulicami Zachodnią, Legionów, Gdańską, Próchnika i Zachodnią aby wrócić na trasę w kierunku Radogoszcza.

 

 

 

W godz. ok. 15:00 - 16:30 odbędzie się Festyn Miłosierdzia "Szlakiem Faustyny" na trasie: Park im. Słowackiego - Sanocka - Krośnieńska - Wólczańska - Pabianicka - Piotrkowska - Archikatedra Łódzka. Ulegną zmianie trasy poniższych linii. Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. A na trasie przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu.

 

linie 2, 3, 7 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa, Augustów i Cm. Zarzew dojadą do skrzyżowania Przybyszewskiego - Kilińskiego bez zmian, a następnie Kilińskiego, Piłsudskiego i Mickiewicza dojadą do Kościuszki gdzie wrócą na trasę.

 

linia 5 tramwaje jadące z pętli Dw. Łódź Żabieniec dojadą do skrzyżowania Kilińskiego – Przybyszewskiego bez zmian, a następnie pojadą prosto ul. Kilińskiego do pętli Dw. Łódź Chojny

 

linia 5 tramwaje z pętli Kurczaki dojadą do skrzyżowania Rzgowska - Paderewskiego bez zmian, a następnie Paderewskiego, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską, Zieloną i Narutowicza, dojadą do Kilińskiego gdzie wrócą na trasę w kierunku dworca Łódź-Żabieniec.

 

linia 6 z pętli Kurczaki do Pl. Niepodległości pojedzie bez zmian, a następnie Pabianicką, Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską i Legionów do Zachodniej gdzie wróci na trasę.

 

linia 11B z pętli Chocianowice -IKEA dojedzie do Ronda Lotników Lwowskich bez zmian, a następnie Politechniki, Żeromskiego, Kopernika, Gdańską i Legionów do Zachodniej gdzie wróci na trasę.

 

linie 50A, 50B, 50C ze Rzgowa i Starej Gadki dojedzie do Ronda Lotników Lwowskich bez zmian, a następnie Politechniki, Wróblewskiego, Wólczańską, Sieradzką i Rzgowską dojedzie do placu Niepodległości.

 

linia 57 z Karpackiej do Ronda Lotników Lwowskich bez zmian, a następnie Politechniki i Radwańską dojedzie do swojej trasy.

 

linia 72 z Janowa do skrzyżowania Rzgowska - Bednarska bez zmian, następnie prosto Rzgowską do placu Niepodległości.

 

linie 74A i 74B z Huty Jagodnicy i Złotna do skrzyżowania Wróblewskiego - Wólczańska dojedzie bez zmian, a następnie pojedzie Wólczańską, Sieradzką i Rzgowską do pętli Pl. Niepodległości

 

Z placu Niepodległości wyjedzie w ulicę Pabianicką i Wólczańską dojedzie do Skrzywana gdzie wróci na trasę.

 

linia Z kursować będzie z 10 minutową częstotliwością na trasie: Rzgowska/Kurczaki - Rzgowska, Broniewskiego, Rondo Insurekcji Kościuszkowskiej, Broniewskiego, Rzgowska, Przybyszewskiego, Grabowa, Senatorska, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Suwalska, Zarzewska, Rzgowska - Rzgowska/ Kurczaki

 

 

 

 

 

informacje wprowadził(a): (20.04.2017) | Ilość odsłon: 1855 | rejestr zmian