Aktualności

20.04.2017

Maraton pobiegnie ulicami Łodzi

 


23 kwietnia odbędzie się maraton „Dbam o Zdrowie”. Trasa obejmie sporą część ulic w centrum, na Zdrowiu i Retkini. Część ulic zostanie wyłączona z ruchu, a komunikacja miejska pojedzie zmienionymi trasami.  

 

 


 

Podczas biegu wyłączone zostaną ulice w następujących godzinach:

 

od 20:00, 22 kwietnia do 16:00, 23 kwietnia
Bandurskiego przy Atlas Arenie

 

8:00 – 9:45
Retkińska (Krzemieniecka – Wyszyńskiego)
Mickiewicza jezdnia północna (Włókniarzy – Kościuszki)

 

8:00 – 10:00
Kościuszki jezdnia wschodnia (Mickiewicza – Zielona)
Zachodnia jezdnia wschodnia (Zielona – Ogrodowa)

 

8:00 – 10:30
Ogrodowa (Zachodnia – Nowomiejska)
Północna (Nowomiejska – Wierzbowa)
Źródłowa (Sporna – Smugowa)
Smugowa (Źródłowa – Franciszkańska)
Podrzeczna (Franciszkańska – Nowomiejska)
Nowomiejska (Podrzeczna – Plac Wolności)

 

8:00 – 11:00
Piotrkowska (Plac Wolności – Tuwima)
Tuwima (Piotrkowska – Przędzalniana)
Przędzalniana (Tuwima – Nawrot)

 

8:00 – 11:15
Nawrot (Przędzalniana – Piotrkowska)
Piotrkowska (Nawrot – Piłsudskiego)

 

8:00 – 14:15
Bandurskiego (Atlas Arena – Wyszyńskiego)
Wyszyńskiego obie jezdnie (Bandurskiego – Retkińska)

 

8:00 – 14:40
Krakowska (Konstantynowska – Biegunowa)

 

8:00 – 14:50
Biegunowa
Srebrzyńska (Solec – Unii Lubelskiej)
Unii Lubelskiej (Srebrzyńska – Konstantynowska)

 

8:00 – 15:00
Konstantynowska (Unii Lubelskiej – Krzemieniecka)

 

8:00 – 15:15
Krzemieniecka (Konstantynowska – Bandurskiego)

 

9:00 – 11:30
Piłsudskiego górna jezdnia północna (Piotrkowska – Przędzalniana)

 

9:00 – 12:00
Przędzalniana (Piłsudskiego – Tymienieckiego)
Tymienieckiego (Przędzalniana – Sienkiewicza)
Sienkiewicza (Tymienieckiego – Brzeźna)
Brzeźna (Sienkiewicza – Piotrkowska)

 

9:00 – 12:30
Radwańska (Piotrkowska – Politechniki)
Wólczańska (Radwańska – Piękna)

 

9:00 – 12:45
Politechniki jezdnia zachodnia (Radwańska – Obywatelska)

 

9:30 – 13:15
Obywatelska jezdnia północna (Politechniki – Piasta)
Obywatelska jezdnia północna (Wieniawskiego – Waltera-Janke)
Piasta (Obywatelska – Felsztyńskiego)
Braterska (Felsztyńskiego – Wieniawskiego)
Wieniawskiego (Braterska – Obywatelska)
Waltera-Janke (Obywatelska – Wyszyńskiego)

 

9:30 – 14:00
Wyszyńskiego obie jezdnie (Bandurskiego – Popiełuszki)

  

Zmienionymi trasami pojadą również autobusy i tramwaje.

 

Zmiany w nocy z 22/23 kwietnia (sobota/niedziela):

 

Linia N2 z krańcówki Świtezianki dojedzie do przystanku Bandurskiego – Dw. Łódź Kaliska bez zmian, a następnie Bandurskiego, Maratońską, Waltera-Janke i Wyszyńskiego gdzie wróci na swoją trasą.

 

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach.

 

 

 

Zmiany w dniu 23 kwietnia w godz. ok. 8:30 – 15:30:

 

Linia 4 z pętli Helenówek dojedzie do placu Kościelnego, a następnie Wojska Polskiego, i Franciszkańską do Kilińskiego gdzie wróci na swoją trasą.

 

Linia 6 z pętli Doły do skrzyżowania Franciszkańska - Północna pojedzie bez zmian, a następnie Franciszkańską, Kilińskiego, Piłsudskiego, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowską i dalej obecną trasą do pętli Kurczaki.

 

Linia 15 z pętli Kurczaki do skrzyżowania Gdańska - Zielona pojedzie bez zmian, a następnie Zieloną, Narutowicza i Kilińskiego do Pomorskiej gdzie wróci na trasę.

 

Z pętli Telefoniczna do pl. Wolności dojedzie bez zmian, a następnie zawróci na placu i dalej Pomorską, Kilińskiego, Narutowicza i Zieloną dojedzie do Gdańskiej gdzie wróci na trasę.

 

Linie 43A z Konstantynowa Łódzkiego  dojedzie do skrzyżowania Legionów - Zachodnia bez zmian. Dalej pojedzie ul. Zachodnią i Limanowskiego do pętli Dw. Łódź Żabieniec.

 

Linia 45 i 46 z Ozorkowa i Zgierza dojedzie do pl. Kościelnego bez zmian, a następnie Wojska Polskiego, Franciszkańską i Kilińskiego dojedzie do Pomorskiej gdzie wróci na trasę.

 

 

 

Zmiany w dniu 23 kwietnia od porannych wyjazdów do godz. ok. 15:30:

 

Linia 6 (MUK) ze Zgierza do skrzyżowania Rąbieńska - Traktorowa pojedzie bez zmian, a następnie Traktorową i Aleksandrowską do pętli Dw. Łódź Żabieniec.

 

Linie 54A, 54B, 54C, 54D z krańcówki przy Wydawniczej dojedzie do skrzyżowania Tuwima - Nowa bez zmian, a następnie Nową, Nawrot i Kopcińskiego do Piłsudskiego gdzie wróci na trasę.

 

Linia 55 z  pętli Dw. Łódź Dąbrowa do skrzyżowania Milionowa – Przędzalniana bez zmian, a następnie Milionową, Piotrkowską, Pabianicką i Paderewskiego do pętli Karpacka.

 

Linia 57 nie będzie kursować.

 

Linia 59 z pętli Świtezianki do przystanku Zgierska – Dolna dojedzie bez zmian, a następnie zawróci ulicami Zgierską, Limanowskiego i Zachodnią. Krańcówka zlokalizowana będzie na  tymczasowym przystanku Zachodnia – Limanowskiego.

 

Linia 69B z pętli Dw. Łódź Widzew dojedzie do ronda Lotników Lwowskich bez zmian, a następnie pojedzie Pabianicką, Jana Pawła II, Bandurskiego i Maratońską gdzie wróci na swoją trasę.

 

Autobusy jadące w kierunku Dw. Łódź Widzew pojadą tę samą trasą i nie będą wjeżdżały na wspólny przystanek autobusowo-tramwajowy przy Dw. Łódź Kaliska. Zatrzymywać się będą na przystanku nr 1598 zlokalizowanym przy krawędzi jezdni.

 

Linia 73 z krańcówki 11 Listopada do przystanku Zgierska – Dolna dojedzie bez zmian, a następnie zawróci ulicami Zgierską, Limanowskiego i Zachodnią. Krańcówka zlokalizowana będzie na  tymczasowym przystanku Zachodnia – Limanowskiego.

 

Linie 74B z pętli Huta Jagodnica do skrzyżowania Złotno - Kwiatowa bez zmian, a następnie Kwiatową, Rąbieńską, Traktorową, Aleksandrowską i Limanowskiego dojedzie do zajezdni Limanowskiego gdzie zakończy trasę.

 

Linia 76 nie będzie kursować.

 

Linia 79 z pętli Świtezianki do przystanku Zgierska – Dolna dojedzie bez zmian, a następnie zawróci ulicami Zgierską, Limanowskiego i Zachodnią. Krańcówka zlokalizowana będzie na  tymczasowym przystanku Zachodnia – Limanowskiego.

 

Linia 80 z pętli Janów do przystanku Kopcińskiego – Piłsudskiego dojedzie bez zmian i zakończy trasę na pętli Wydawnicza.

 

Linia 83 nie będzie kursować.

 

Linie 85A/85B z pętli Łódź Fabryczna do skrzyżowania Pomorska - Anstadta pojedzie bez zmian, a następnie Pomorską, Palki, i Wojska Polskiego do Franciszkańską gdzie wróci na trasę.

 

Linia 86 z pętli Kusocińskiego dojedzie do skrzyżowania Próchnika – Zachodnia bez zmian, a następnie Zachodnią, Więckowskiego, Żeromskiego, Struga, Łąkową, Karolewską, Włókniarzy, Bandurskiego i Maratońską gdzie wróci na swoją trasę.

 

Linie 87A/87B z pętli Żubardź dojedzie do skrzyżowania Drewnowska – Karskiego bez zmian, a następnie Drewnowską, Zachodnią, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Zawiszy, Franciszkańską, Wojska Polskiego i Palki do Telefonicznej gdzie wróci na trasę.

 

Z pętli Smutna i Telefoniczna do skrzyżowania Telefoniczna - Palki bez zmian, a następnie Palki, Wojska Polskiego, Franciszkańską, Organizacji WiN, Rynek Bałucki, Limanowskiego, Zachodnią i Drewnowską gdzie wróci na swoją trasę

 

Linie 88A/88B z Lotniska do skrzyżowania Bandurskiego – Włókniarzy bez zmian, a następnie Włókniarzy, Struga, Żeligowskiego, 6 Sierpnia, Żeromskiego, Zieloną, Narutowicza, Kilińskiego i Rodziny Poznańskich do pętli Łódź Fabryczna.

 

Z pętli Łódź Fabryczna pojedzie: Rodziny Poznańskich, Rodziny Scheiblerów, Uniwersytecką, Jaracza, Kilińskiego, Narutowicza, Zieloną, Żeromskiego, Struga, Łąkową, Karolewską, Włókniarzy, Bandurskiego, Maratońską, Obywatelską i Pienistą do pętli przy Lotnisku.

 

Linia 96 z pętli Rojna do skrzyżowania Zachodnia – Próchnika pojedzie bez zmian, a następnie Zachodnią, Zieloną i Narutowicza gdzie wróci na trasę.

 

Z Janowa do skrzyżowania Jaracza – Kilińskiego pojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego, Narutowicza, Zieloną i Kasprzaka do Lutomierskiej gdzie wróci na trasę.

 

Linie 97A/97B z Aleksandrowa Łódzkiego i Niesięcina do skrzyżowania Podchorążych – Złotno pojedzie bez zmian, a następnie Złotno, Kwiatową, Rąbieńską, Traktorową, Aleksandrowską, i Limanowskiego do zajezdni Limanowskiego gdzie zakończy trasę.

 

Linia 99 z pętli 11 Listopada do przystanku Bandurskiego – Dw. Łódź Kaliska dojedzie bez zmian, a następnie Bandurskiego, Maratońską i Popiełuszki do pętli Retkinia.

 

 

 


- Trasa przebiegu maratonu
informacje wprowadził(a): (20.04.2017) | Ilość odsłon: 3932 | rejestr zmian