Aktualności

27.04.2017

European Cycling Challenge 2017

1 maja startuje European Cycling Challenge - rowerowa rywalizacja wśród miast Europy. Konkurs trwa przez cały miesiąc, a dla najbardziej aktywnych uczestników przygotowaliśmy nagrody.

 

ECC wystartuje w tym roku już po raz szósty. Pierwsza edycji odbyła się w 2012 r. gdzie 715 osób pokonało 90 tysięcy kilometrów. W 2015 roku uczestniczyło już 26 tys. rowerzystów z 39 miast, a w 2016 sama Łódź miała ponad 1 000 uczestników i rywalizowaliśmy wśród 52 miejscowości. Konkurs polega na gromadzeniu przejechanych kilometrów i promuje rowerowe podróże po mieście, jak dojazdy do szkół, czy pracy.

 

W tegorocznej edycji Łódź konkuruje z 6 innymi Polskimi miastami. (Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Toruń i Kraków). Rywalizacja jest otwarta i na bieżąco można ją śledzić na stronie organizatora. Aby wziąć udział w rowerowym wyzwaniu, wystarczy pobrać aplikację i zarejestrować swoje podróże Aplikacja zlicza, gdzie i ile przejechaliśmy kilometrów. Miasto z największym przebiegiem, otrzymuje tytuł „Najbardziej rowerowego miasta Europy”. Dane z przejazdów można nanosić również na stronie organizatora, bez użycia aplikacji.

 

W konkursie startujemy osobiście, ale również mamy możliwość przypisania się do poszczególnych grup, aby wesprzeć w konkursie swoją szkołę, firmę, czy organizację. Chęć zgłoszenia swojej grupy można zgłosić do Zarządu Dróg i Transportu pod podanym niżej adresem mailowym.

 

Dla najbardziej aktywnych łodzian przygotowaliśmy nagrody. Wśród uczestników konkursu, którzy pokonają co najmniej 20 kilometrów, rozlosujemy 100 zestawów akcesoriów rowerowych. Dla osób, które pokonają ponad 600 km, zaplanowaliśmy dodatkową nagrodę w postaci specjalnie zaprojektowanej torby – idealnej na rower. Szkoły, firmy (mikro, małe, średnie i duże), wydziały uczelniane i organizacje, będą walczyły o nagrody dla drużyn. Grupom które przejadą najwięcej kilometrów ustawimy rowerowe stacje naprawcze.

 

Strona organizatora na której można dokonać rejestracji pobrać aplikację i na bieżąco śledzić wyniki: http://www.cyclingchallenge.eu/pl/

 

Adres e-mail pod którym można zgłaszać grupy (firmy, szkoły, wydziały uczelniane, organizacje): rowery@zdit.uml.lodz.pl

 

 

 


- Regulamin konkursu
- Plakat
informacje wprowadził(a): (27.04.2017) | Ilość odsłon: 544 | rejestr zmian