Aktualności

04.06.2012

Komunikat prasowy w sprawie PKS i Dworca Łódź Fabryczna

Dyrekcja Zarządu Dróg i Transportu informuje, iż zgodnie z zapowiedziami, w związku z koniecznością przekazania dalszego fragmentu placu budowy wykonawcy przebudowy Dworca Łódź Fabryczna, w nocy z 3 na 4 czerwca 2012 r. uległa zmianie organizacja ruchu w rejonie tymczasowego dworca autobusowego - zlokalizowanego w rejonie ulic Knychalskiego i Węglowej.

Dlatego też, nie są przejezdne następujące fragmenty ulic:

1. Knychalskiego – na odcinku od ul. Składowej do ul. Węglowej.
2. Węglowa – na odcinku od ul. Knychalskiego do posesji przy Węglowej 12.

Miasto poinformowało wszystkich przewoźników korzystających z przedmiotowego dworca o planowanej zmianie organizacji ruchu ze stosownym wyprzedzeniem oraz umożliwiło im zatrzymywanie się na Przystanku Składowa (na odc. Kilińskiego/P.O.W.).

PKS nie zastosował się do warunków umowy zawartej notarialnie, dlatego Zarząd Dróg i Transportu ma prawo przystąpić do jej egzekucji i wystąpić na drogę sądową ponieważ PKS utrudnił proces inwestycyjny budowy dworca.

Dziś (tj. 4. 06) o godz. 15:00, przedstawiciel PKS Pani Jolanta Kluf potwierdziła nam informację przekazaną wcześniej mediom, że od wtorku autobusy PKS będą odjeżdżały z Dworca Łódź Kaliska i Dworca Północnego.
Poniżej informacje dla pasażera.

Z Dworca Łódź Kaliska odjadą autobusy do: Bełchatowa, Częstochowy, Elbląga, Końskich, Kielc, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Radomska, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Wielunia i Zduńskiej Woli.
Z Dworca Północnego dojedziemy do: Gostynina, Grójca, Konina, Kutna, Łęczycy, Płocka, Puław, Lubliny, Skierniewic, Turku oraz o godz. 7.35 do Warszawy.

informacje wprowadził(a): (04.06.2012) | Ilość odsłon: 3040 | rejestr zmian